Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /usr/local/apache/www/htdocs/przedszkoleoldrzychowice.szkolnastrona.pl/includes/config.inc.php on line 56
szkolnastrona - Przedszkole Gminne Ołdrzychowice Kłodzkie - Galeria
menuankieta

Gdzie spędziłeś wakacje?

ankieta txtNewsletter.jpg lista mailingowa
Poniedziałek, 2014-07-28
Imieniny:
Ady, Wiwiany

Jesteś tu: » Galeria

WOLĘ WODĘ

W ramach realizacji programu "WOLĘ WODĘ"  dzieci skonstruowały grę planszową oraz nagrały piosenkę z krótką inscenizacją

DZIEŃ MARCHEWKI

ANDRZEJKI

MIKOŁAJKI

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2013/2014

OLIMPIADA SPORTOWA

PASOWANIE NA STARSZAKA

pasowanie

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

W dniu 24 października 2013 r. w Przedszkolu Gminnym w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbyła się próbna ewakuacja.Akcja przebiegała szybko i sprawnie. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie ze strażnikami Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołdrzychowicach Kł., którzy w sposób praktyczny zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym posługując się profesjonalnym sprzętem ratowniczym.

Na zasadzie pogadanki i zabawy poinformowali m.in.:jak wezwać pomoc, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życjia, wypadku czy pożaru.

Niebywałą atrakcją był pokaz umiejętności strażaków oraz możliwość zobaczenia z bliska prawdziwego wozu bojowego.

Panom strażakom bardzo dziękujemy za czas nam poświęcony.

Dzięki temu spotkaniu dzieci zrozumiały jak trudna i ciężka jest praca przez nich wykonywana.

ROK SZKOLNY 2012/2013

RAJD ROWEROWY

Co roku w piękną jesienną razem z rodzicami wybieramy się na rajd rowerowy. Za każdym razem jedziemy w piękny lecz inny zakątek naszej okolicy. Tam odpoczywamy i smażymy kiełbaski na ognisku.Ciekawe dokąd pojedziemy nastęnym razem?

STRAŻ POŻARNA

Wielką frajdę sprawiła nam wizyta u strażaków. Moglibyśmy obejrzeć z bliska wozy strażackie a nawet do nich wsiąść. Wiele radości dostarczyła nam przejażdżka wozem strażackim na sygnale.

OD ZIARENKA DO BOCHENKA - WARSZTATY

Dużo wrażeń i nie tylko przywieźliśmy z wycieczki do Domu Na Wzgórzu w Gajowie.Pojechaliśmy tam na warsztaty "Od ziarenka do bochenka". Poznaliśmy kolejne etapy wyrabiania i pieczenia chleba oraz domowej produkcji masła. Każdy przedszkolak przywiózł własnoręcznie zrobiony chlebek, który można było posmarować "swojskim" masłem.

SPOTKANIE Z LEŚNIKAMI

JASEŁKA

Co roku przygotowujemy jasełka aby także w przedszkolu uroczyście przeżyć czas przedświąteczny. Tym razem do Jezuska przybyły postaci z bajek: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, rybak ze złotą rybką, dziewczynka z zapałkami, Kopciuszek. Było bardzo miło a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło nas w okres ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dzień kiedy w przedszkolu odbywa się zabawa karnawałowa to dzień na który czekają wszystkie dzieci. W ten dzień każda dziewczyna pragnie być KRÓLEWNĄ,WRÓŻKĄ CZY CZERWONYM KAPTURKIEM a chłopiec SPEIDERMENEM LUB PIRATEM.  W ten jedyny dzień w roku Kopciuszek bawi się z czarownicą a kowboj z Indianinem

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka uczciliśmy wierszykami i piosenkami a także pokazem tańca. Każda babcia i każdy dziadek wycierali nie jedną łzę wzruszenia, które zakręciły się w oku.

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

Dnia 19.04.2013 w naszym przedszkolu przywitaliśmy gości z Kuby i Izraela.Przywiźli ze sobą ciekawe instrumenty perkusyjne. Grając i śpiwając znane piosenki świetnie się bawiliśmy.

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Tradycyjnie grupa naszych przedszkolaków i rodziców reprezentowała przedszkole na OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW. W tym roku rywalizowaliśmy w Szalejowie Górnym z drużynami z Krosnowic, Bierkowic, Jaszkowej, Szalejowa Górnego.I tym razem byliśmy bezkonkurencyjni, zdobyliśmy największą ilość punktów.

BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR WÓJTA GMINY

19.05.2013

W XIII SZKOLNYCH DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCHW JASZKOWEJ DOLNEJ TAKŻE BRALIŚMY UDZIAŁ. NASZA DRUŻYNA GODNIE NAS REPREZENTOWAŁA ZDOBYWAJĄC CZOŁOWE MIEJSCA. W GRUPIE NAJMŁODSZEJ KACPER KOZIEŁ ZDOBYŁ 3 MIEJSCE A W GRUPIE 6 - LATKÓW JONASZ LEWANDOWSKI ZDOBYŁ 2 MIEJSCE.

DNI OTWARTE

DZIEŃ 8.06.2013 ( SOBOTA) W NASZYM PRZEDSZKOLU TO DZIEŃ , W KTÓRYM WSZYSTKIE DZIECI ZAMIERZAJĄCE OD WRZEŚNIA PRZYJŚĆ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA MOGŁY RAZEM Z RODZICAMI. NA POCZĄTKU WSZYSTKICH PRZYWITAŁA P. DYREKTOR A NASTĘPNIE OPROWADZIŁA PO NASZYM PRZEDSZKOLU. GDY JUŻ DZIECI DOWIEDZIAŁY SIĘ GDZIE SIĘ BAWIMY, JEMY I MYJEMY RĄCZKI I WSPÓLNIE Z PANIAMI LEPIŁY Z MASY  SOLNEJ PRZERÓŻNE FIGURKI. DZIECI BARDZO CHĘTNIE BAWIŁY SIĘ ZABAWKAMI ZNAJDUJĄCYMI SIĘ W PRZEDSZKOLU A TAKŻE Z WYKORZYSTANIEM CHUSTY ANIMACYJNEJ. NA KONIEC KAŻDY RODZIC POMÓGŁ ZROBIĆ WIATRACZEK , KTÓRY DZIECI ZABRAŁY DO DOMU.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo